Lojtari 63 milionësh i Real Madridit e do kalimin te Milani

Ronaldo vendos tjetër rekord historik pas golit ndaj Villarreal

Sulmuesi i Real Madridit, Luka Jovic, ka hedhur sytë në një lëvizje të mundshme te Milan, pasi ai po bëhet i frustruar me mungesën e mundësive të tij.

Jovic ka luajtur vetëm 106 minuta këtë sezon me Real Madridin, dhe sipas El Nacional ai tani e konsideron kohën e tij me Los Blancos të mbaruar për momentin.

Ai ka ngjallur interesin e disa klubeve evropiane, duke përfshirë edhe dy skuadrat në Milano, të cilët kanë kontaktuar me agjentin e Jovic për të marrë disa informacione.

Jovic po tërheq një interes edhe nga Gjermania, por sulmuesi dëshiron të provojë në një ligë tjetër dhe atij i shfaqet Seria A, përcjell ORAinfo.

Ronaldo vendos tjetër rekord historik pas golit ndaj Villarreal

Ai do të preferonte të bashkohej gjithashtu me kuqezinjtë ndaj rivalëve të tyre të qytetit, pasi ai me sa duket i konsideron ata si një klub që ka një projekt më emocionues se një Inter, i cili është në krizë financiare.

Sulmuesi serb beson se Milani do të ishte destinacioni ideal për të lansuar veten sërish në kuadër të Kupës së Botës 2022 në Katar.

Pengesa është se Real Madridi dëshiron të rikuperojë një pjesë të 63 milionë eurove që i pagoi Eintracht Frankfurt për nënshkrimin e tij, por Milani nuk dëshiron të ofrojë më shumë se 20 milionë euro.

Real Madridi po konsideron të shtojë kthimin e Brahim Diaz nga huazimi i tij si pjesë e operacionit, duke pasur parasysh se playmaker është një lojtar që Ancelotti dëshiron të kthehet. /ORAinfo/

Lajme me shume...