Lombardia i kërkon qeverisë shtetrrethim, ja orari kur do ndalohet lëvizja

Rajoni i Lombardisë i propozon qeverisë mbylljen e qendrave tregtare në fundjavë e “shtetrrethim” nga ora 23:00 deri në ora 5:00 të mëngjesit në të gjithë territorin duke filluar nga e enjtja, 22 tetor.

Pra ndalimin e lëvizjes dhe çdo aktiviteti nga ora 23:00 deri në 5:00 të mëngjesit.

Qeveria Conte i ka dhënë ‘ok’ këtij propozimi dhe ministri i Shëndetësisë Roberto Speranza informon se gjatë orëve në vijim do ta zyrtarizojë kërkesën e guvernatorit të Lombardisë Atilio Fontana me një urdhëresë specifike me të gjitha masat më shtrënguese në këtë rajon.

The post Lombardia i kërkon qeverisë shtetrrethim, ja orari kur do ndalohet lëvizja appeared first on Hapur.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !