Milan befadon, gjen zëvendësuesin e Romagnolit


Milan gjen zëvëndësuesin e Romagnolit, plot 26 milionë euro.

Milan i ka kthyer sytë kah Franca për një ndërhyrje të rëndësishme në mbrojtje.

Rossonerët janë duke menduar për një zëvëndësues të Alessio Romagnolit i cili nuk ka të ardhmen e sigurt me fanelën kuqezi pasi deri më tani i vetmi emër që do qëndrojë sigurt tek kjo skuadër është Simon Kjaer.

Bëhet fjalë për danezin Joachim Andersen i cili aktualisht është pjesë e skuadrës së Fulham mirëpo kartoni i tij është në pronësinë e Lyon.

Skuadra franceze gjendet në një krizë ekonomike dhe duhet të shesë ndonjë futbollist për të dalë nga kjo situatë dhe Andersen mund të jetë i sakrifikuari i parë.

Milan nga ana tjetër ka një buxhet për këtë verë dhe çmimin prej 26 milionë eurosh është në gjendje që ta paguajë nëse bisedimet shkojnë si duhet.


Na lexoni...

Edhe informacione tjera

Mundesia me shume...
Pamje me shume...