Milan dhe Juventus kuptojnë çmimin e Zaniolos

Lajm “bombë”, gjiganti anglez favorit për transferimin e Neymarit

E ardhmja e Nicolo Zaniolo është krejtësisht e pasigurt.

E vetmja gjë që duket vërtet e qartë është se ai do të largohet nga Roma pas sezonit të mrekullueshëm që ka pasur nën drejtimin e Jose Mourinhos, përcjell ORAinfo.

Raportet italiane bëjnë me dije se Juventus dhe Milan janë klubet e interesuara për lojtarin e Romës. Gjithsesi, kryeqytetasit nuk do ta lëshojnë lehtësisht lojtarin më premtues në skuadër.

Lajm “bombë”, gjiganti anglez favorit për transferimin e Neymarit

Sipas gazetarit italian Nicolo Schira, klubi që dëshiron të nënshkruajë me mesfushorin italian do të duhet të paguajë 50 milionë euro. ‘Giallorossët’ janë të vetëdijshëm për nivelin e lartë të Nicolo Zaniolo-s, i cili ka ekspozuar për nga performanca e tij fizike dhe është treguar një lojtar fantastik në aspektin teknik.

Reprezentuesi italian, kontrata e të cilit skadon në vitin 2024, shënoi tetë gola (ai shënoi në finalen e Ligës së Konferencës) dhe dha gjithsej gjashtë asistime sezonin e kaluar.

Shifrat e Zaniolos janë shumë pozitive, kjo është arsyeja pse klubet kryesore po kërkojnë ta nënshkruajnë atë këtë verë./ORAinfo/