Milan eliminohet nga garat evropiane, Atletico fiton dhe kualifikohet

Milani është mundur 1-2 në shtëpi nga Liverpooli dhe është eliminuar nga Champions League.

Në anën tjetër, Atletico Madrid e ka mundur rivalin direkt Porton 1-0 për t’u kualifikuar si e dyta.

Milani i thotë lamtumirë Champions League.

Kuqezinjtë janë mposhtur 1-2 në San Siro nga Liverpool në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve të Champions League duke u renditur në vendin e fundit të Grupit B me 4 pikë.

Sa i përket ndeshjesh golat u realizuan nga Tomori 29′, Salah 36′ Origi 55′.

Lajme me shume...