Milan gjen zëvendësuesin e Kajer

AC Milan, kontaktoi agjentët e mbrojtësit të Spurs, Japhet Tanganga për mundësinë e një transferimi në Itali.

U njoftua muajin e kaluar në faqen zyrtare të Milanit se Kjaer iu nënshtrua një operacioni në gjurin e majtë për të rindërtuar ligamentin e tij të kryqëzuar të përparmë dhe për të rifutur ligamentin kolateral medial.

Operacioni u krye në klinikën La Madonnina dhe ishte shumë i suksesshëm, por ai do të jetë jashtë për të paktën gjashtë muaj dhe si rezultat drejtuesit po kërkojnë një qendërmbrojtës si mbulesë,përcjell ORAinfo.

Kanë qenë të përsëritur të njëjtët emra si Sven Botman i Lille dhe Abdou Diallo i PSG-së, por tani ka dalë një i ri. Sipas asaj që raportohet nga Daniele Longo i Calciomercato.com, Milani ka lidhur kontratë 15 ditë më parë me agjentët e Tanganga për një huazim.

Megjithatë, Spurs e bëri të qartë se do ta shesin lojtarin plotësisht për 25 milionë euro, ndërkohë që nuk mund të përjashtohet mundësia e kontakteve të reja. Tanganga është 22 vjeç dhe ka bërë 9 paraqitje në ligë këtë sezon./ORAinfo/

Lajme me shume...