Milan ia jep lajmin e madh tifozëve

AC Milan, ka mësuar nga gabimet e tyre në të kaluarën dhe tani po punon për rinovimet shumë përpara.

Tre lojtarët që janë në radhë janë Ismael Bennacer, Rafael Leao dhe Theo Hernandez.

Kjo është raportuar tash e një kohë dhe vetëm indikacione pozitive kanë ardhur nga Casa Milan. Megjithatë, tani është konfirmuar edhe nga drejtori teknik Paolo Maldini, i cili foli gjatë takimit online të AIMC 2021, përcjell ORAinfo.

“Së pari, tre lojtarët që përmendët kanë një kontratë që skadon në 2024. Pra, natyrisht, për të tjerët si Donnarumma, Kessie dhe Calhanoglu ne filluam në kohën e duhur, por nuk është gjithmonë e lehtë të gjesh një marrëveshje në një negociatë.

“Theo’s është duke u zhvilluar shumë mirë si dhe Ismael, dhe ne po flasim me Rafa Leao. Synimi është që të rinovohet së shpejti me të tre. Sigurisht që janë lojtarë që kanë bërë shumë edhe pse janë ende të rinj dhe mendojmë se mund të japin shumë në të ardhmen tonë të afërt”, ka thënë ai.

Natyrisht, do të ishte shumë e rëndësishme që të sigurohej rinovimi i këtyre treve pasi konsiderohen e ardhmja e klubit. Ata sigurisht që kanë performuar mirë në fushë për të fituar një kontratë të re, duke marrë parasysh atë që fitojnë aktualisht.

Gazzetta Dello Sport raportoi se paga e Leaos do të trefishohet, nga 1.5 milionë euro në vit në 4 milionë euro plus bonuset. Një nxitje domethënëse, por e merituar për të riun portugez, i cili ishte i mrekullueshëm ndaj Romës. /ORAinfo/

Lajme me shume...