Milan ja beson këtij lojtari detyrën e zëvendësuesit të Theo Hernandezit!

Kepa drejt kalimit te klubi i madh nga Serie A

AC Milan do të shkojë në sezonin e ri me Theo Hernandez si një nga emrat e parë në skenën e ekipit, por dyshimet vazhdojnë për zëvendësin e tij.

MilanNews shkruan se si do të ketë nevojë që Stefano Pioli të bëjë rotacionet e duhura në një sezon kaq të gjatë për t’i lejuar ata që hyjnë në fushë të jenë gjithmonë në 100% dhe Theo Hernandez është një nga lojtarët që do të konsiderohet si titullar i pakontestuar, përcjell ORAinfo.

Për momentin, zëvendësuesi i Theos është ende Fodé Ballo-Touré dhe pavarësisht se nuk ka bindur sezonin e kaluar, ai duket i destinuar të ruajë rolin e zëvendësit.

Kepa drejt kalimit te klubi i madh nga Serie A

Mbrojtësi senegalez ka një kontratë me Milanin deri në qershor 2025 dhe përveç ofertave interesante (u fol për interesimin e disa klubeve turke, por asgjë konkrete nuk ndodhi), ai nuk ka gjasa të largohet.

Për më tepër, drejtorët Paolo Maldini dhe Ricky Massara aktualisht janë duke u përqendruar në role të tjera si mesfushori sulmues, mesfushori qendror dhe qendërmbrojtësi, kështu që tani të gjithë shpresojnë që pas një viti ambientimi, ish-lojtari i Monakos të tregojë cilësitë e tij. /ORAinfo/