Milan merr vendim të papritur

Milani, nuk po kërkon të zëvendësojë sulmuesin Krzysztof Piatek.

Pavarësisht lidhjeve të forta me një transferim në Chelsea dhe Spurs, është skuadra e Bundesligës Hertha Berlin që ka fituar garën për të nënshkruar Piatek,përcjell ORAinfo.

Gianluca Di Marzio pretendon se klubi gjerman mbërriti sot në Itali për të takuar udhëheqjen e Rossoneri dhe për të paraqitur një ofertë të re prej 27 milion milion plus bonuse.

Sipas Sky Italia Milan nuk do të nënshkruajë një sulmues tjetër për të zëvendësuar Piatek midis afatit të sotëm dhe të premten në 8:00 (CET).

Në vend të kësaj, Diavolo do të vazhdojë për pjesën tjetër të sezonit me një dy sulmuesit, Zlatan Ibrahimovic dhe Rafael Leao, plus mundësinë që Ante Rebic dhe Samu Castillejo të përdoren si mundësi rotacioni./ORAinfo/