Milan rrezikon të humbas yllin e madh


Agjenti i Franck Kessie është në Itali dhe së shpejti do të takohet me Milanin për të diskutuar zgjatjen e kontratës së tij, sipas një raporti.

TMW shkruan se agjenti i Kessie George Atangana është aktualisht në Milano për të adresuar çështjen e rinovimit të klientit të tij, ndërsa mesfushori i Fildishtë është në Japoni për të luajtur për vendin e tij në Lojërat Olimpike të Tokios, përcjell ORAinfo.

Marrëveshja e tij pritet të skadojë në 2022 dhe në ditët në vijim pritet që mes Milanit dhe Atangana të përpiqet të arrijë një marrëveshje përfundimtare. Agjenti është duke pritur për një telefonatë nga menaxhmenti i Rossonerëve e cila nuk ka mbërritur ende, dhe më pas do të duhet të gjendet një pikë takimi duke diskutuar shpërblimet.

Mesfushori 24-vjeçar po vazhdon të kërkojë 6 milionë euro neto në sezon në mënyrë që të rinovojë kontratën e tij me Milanin – dhe kjo është një shumë fikse duke përjashtuar shpërblimet – por Milani dëshiron të fusë disa në mënyrë që të mos vendosë gjithçka në fiks pjesë. /ORAinfo/


Na lexoni...

Edhe informacione tjera

Mundesia me shume...
Pamje me shume...