Milan zyrtarizon Charles De Ketelaere

Kjo është oferta e ‘çmendur’ e Barcelonës për Martinezin

Charles De Ketelaere zyrtarizohet te Milani.

AC Milan ka njoftuar edhe zyrtarisht për kompletimin e transferimit të Charles De Ketelaeres nga Club Brugge.

21-vjeçari ka nënshkruar kontratë të vlefshme deri më 30 qershor 2027 dhe do të mbajë fanellën me numrin “90”.

Mesfushori belg është produkt i Club Brugge. Ai bëri debutimin e tij për skuadrën e parë në vitin 2019.

De Ketelaere regjistroi 120 paraqitje dhe shënoi 25 gola, duke fituar tre herë titullin e kampionit në Belgjikë dhe dy herë Superkupën.

Ai gjithashtu numëron edhe tetë paraqitje e një gol me Kombëtaren A të Belgjikës.

Kjo është oferta e ‘çmendur’ e Barcelonës për Martinezin

Club Brugge në total besohet se ka përfituar 36 milionë euro nga shitja e Charles De Ketelaeres te Milani.