Milot Rashica drejt klubit të madh italian

Dafina Zeqiri nuk njihet me këtë stil flokësh

Milot Rashica po i kalon javët e fundit si futbollist i Werder Bremenit.

Ylli nga Kosova pritet të largohet në fund të sezonit, pasi ofertat për të nuk mungojnë, por edhe se Werder Bremen nuk është duke kaluar momente të mira dhe rrezikon rënien.

Shumë skuadra nga Anglia dhe Gjermania janë vënë pas Milotit, por ai mund të përfundojë në kampionatin italian Serie A.

Mediat e afërta me Napolin kanë raportuar se gjiganti italian tanimë ka bërë një ofertë zyrtare te Werder Bremeni për yllin e Kosovës.

Raportohet se Napoli ka ofruar 30 milionë euro te Werderi për Rashicën, ofertë që ka kënaqur klubin gjerman duke marrë parasysh krizën financiare që po kalojnë.

Megjithatë Werder ka kërkuar kohë para se ta pranojë atë, pasi po shpreson në një ofertë më të lartë nga klubet angleze për Milotin.

Napoli e ka ndjekur që tri vite 23-vjeçarin dhe sipas iamnaples.it tani është momenti më i mirë për transferimin e tij.