Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut vizitë në Athinë, nënshkruhen 3 memorandume

Ministri i jashtëm i Maqedonisë së Veriut Nikolla Dimitrov do të zhvillojë një vizitë sot në Athinë.

Mësohet se ministri do të takohet me presidenten, ministrin e jashtëm Dendias në 13:30 dhe në orën 16:30 do të takojë kryeministrin Mitsotakis.

Gjatë kësaj vizite pritet të firmosen 3 marrëveshje.Pritet të diskutojnë marrëdhëniet dypalëshe politike dhe ekonomike, duke përfshirë bashkëpunimin në trajtimin e efekteve të pandemisë, si dhe çështje me interes rajonal, me një theks në perspektivën europiane te Ballkanit Perëndimor.

Pas bisedimeve, të dy Ministrat e Jashtëm do të nënshkruajnë tre Memorandume të veçanta Bashkëpunimi në fushën e Edukimit Diplomatik, në fushën e Mbrojtjes Civile, si dhe midis Enterprise Greece dhe Invest North Macedonia.

The post Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut vizitë në Athinë, nënshkruhen 3 memorandume appeared first on Hapur.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !