“Mori 2 mijë lekë vetëm për të futur telefonin në spital”, zbardhen detaje të reja, Tire Alldervishi merr dënimin

Sanitarja që u shtir si infermiere dhe zhvati 8 milionë lekë nga një vajzë që kishte të ëmën të infektuar me koronavirus, Tire Alldervishi, ka dalë sot para seancës gjyqësore.

Në fillim, seanca u ndërpre për shkak të mungesës së avokatit të Tires, por më pas rifilloi. Sanitarja është njohur me masën e sigurisë “Arrest me burg”.

Alldervishi ka marrë dy mijë lekë vetëm për të futur një telefon në spital, ndërsa herë të tjera ka marrë 7 mijë lekë të reja dhe ka deklaruar se janë pak. Ajo gjithashtu ka marrë përsipër që t’i japë vajzës së pacientes një listë me ilaçe”, tha prokurori.

Tire

Prokurori u shpreh se do të kërkohet sekuestrimi i kartelave mjekësore për të gjetur edhe bashkëpunëtorët e saj.

Gjithashtu, ajo ka marrë përsipër që t’i jepte vajzës së pacientes një listë me ilaçe. Kujtojmë se në dëshminë e saj, Alldervishi u shpreh vetëm se është e tronditur dhe nuk bëri asnjë deklaratë të mëtejshme.

The post “Mori 2 mijë lekë vetëm për të futur telefonin në spital”, zbardhen detaje të reja, Tire Alldervishi merr dënimin appeared first on Zonë E Lirë.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !