Ndeshja Atletico Madrid – Chelsea, këto janë formacionet zyrtare


Do të zhvillohet ndeshja mes Atletico Madridit dhe Chelseas.

Në kuadër të raundit 16 të finales të Ligës së Kampionëve, Chelsea dhe Atletico Madrid do të përballen me njëra tjetrën.

Kjo do të jetë sfida e parë e trajnerit Thomas Tuchel në Ligën e Kampionëve me Chelsea.

Në anën tjetër, Diego Simone me një skuadër më të kompletuar po mendon ta fitojë këtë titull.

Më poshtë edhe formacionet zyrtare:

Atletico Madrid: Oblak, Llorente, Savic, Felipe, Hermoso, Correa, Koke, Saúl Ñíguez, Lemar, João Félix, Suárez.

Chelsea: Mendy; Rudiger, Christensen, Azpilicueta; Hudson-Odoi, Kovacic, Jorginho, Alonso; Mount, Ëerner, Giroud


Na lexoni...

Edhe informacione tjera

Mundesia me shume...
Pamje me shume...