Në 24 orët e fundit në Serbi regjistrohen 392 raste të reja me COVID-19, humbin jetën 10 persona

Korçë/ Shpërthen një bombë e vjetër, humb jetën i riu Në 24 orët e fundit në mbarë Serbinë, janë testuar 9.910 persona për COVID-19, ku 392 prej tyre kanë rezultuar pozitiv, derisa 10 tjerë kanë humbur jetën. Në respiratorë sipas të dhënave të fundit të ministrisë së Shëndetësisë në Serbi, gjenden 184 persona. Kujtojmë që gjatë ditës së sotme kryetari i qytetit të Novi Sadit, Millosh Vuçeviq, ka theksuar se “situata në këtë qytet është dramatike”. E pa kaluar shumë orë është marrë vendimi për futjen e masave mbrojtëse dhe mbylljen e pishinave, palestrave të fitnesit dhe të gjithë manifestimet sportive dhe kulturore.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !