Nëse ndodh kjo, Pochettino bëhet trajner i Man Utd

Milan në garë të ashpër për yllin e Arsenalit

Sipas Simon Stone të BBC Sport, Mauricio Pochettino do të konsiderojë të largohet nga PSG nëse Manchester United i afrohet atij me një ofertë menaxheriale.

Pas shkarkimit të Ole Gunnar Solskjaer të dielën, United është në kërkim të një trajneri të ri të përhershëm, përcjell ORAinfo.

Sipas Stone, Pochettino është i hapur ndaj nocionit për të ardhur në Old Trafford dhe nënshkrimi i 48-vjeçarit në mes të sezonit është një mundësi.

Trajneri argjentinas thuhet se është i pakënaqur në PSG dhe mund të joshet nga një marrëveshje që do t’i jepte atij ndikim mbi ekipin përtej detyrave të ekipit të parë.

Pochettino, i cili drejtoi Tottenham Hotspur për pesë vjet pas një periudhe të suksesshme në Southampton, gjithashtu mendohet të jetë i interesuar për t’u rikthyer në Premier League./ORAinfo/

Lajme me shume...