Nis mësimi në qytetin që infektoi botën, prej një muaji asnjë rast i ri me koronavirus

Në provincën e Hubeit, prej 32 ditësh nuk raportohet asnjë rast i ri me koronavirus dhe për këtë arsye jeta në këtë zonë është duke u kthyer në normalitet të plotë.

Edhe pse konsiderohet si epiqendra e përhapjes së koronavirusit, në qytetin Wuhan nisi sot dhe procesi mësimor, nën masa të forta sigurie dhe protokoll të qartë higjiene dhe distancimi social.

Ditën e mërkurë, Kina raportoi vetëm 2 raste të reja me koronavirus, për ta çuar numrin total të të prekurve në 82.883, ndërsa shifrat e viktimave mbeten të pandryshuara në 4633.

Megjithatë shumë njerëz nuk iu besojnë shifrave të ofruara nga Kina, sidomos për kohën kur virusi u shfaq për herë të parë.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !