Një i vdekur dhe 582 raste pozitive me Covid-19

“Deri në 10 vjet burgim”, Fadil Kodra dorëzon kallëzim penal kundër Xhelal Sveçlës i cili e shkarkoi

Një person ka vdekur, i infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë. Ministria e Shëndetësisë njofton për 582 raste të reja pozitive, nga 1.233 teste të bëra.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 635 persona, teksa kemi 9 mijë e 240 raste aktive me këtë virus.

Njoftimi i plotë i MSH-së:

“Deri në 10 vjet burgim”, Fadil Kodra dorëzon kallëzim penal kundër Xhelal Sveçlës i cili e shkarkoi