Njoftohet për shtyerjen e protestës, kjo është arsyeja

Kushtetuesja: Ministri i Shëndetësisë shkeli Kushtetutën duke e futur Prizrenin në karantinë

Njoftohet se është bërë shtyerja e protestës së paralajmëruar.

Sekretarja organizative e Lëvizjes Vetëvendosje ka njoftuar simpatizantët e kësaj partie se nuk do të ketë protestë pas masës së Gjykatës Kushtetuese ndaj dekretit të Presidentit.

Vlora Haxhimehmedi shkruan në FB:

Masa e shtyn protestën

Të dashur anëtarë të Lëvizjes,

Tash e disa javë është bërë presion i madh nga aktivistë e qytetarë për të dalë në protesta.

Kjo u shtua sidomos dje pas paralajmërimit për seancë të jashtëzakonshme për të shtunën me 2 maj.

Mirëpo, masa e përkohshme e vendosur nga Gjykata Kushtetuese sot, sigurisht se e shtynë protestën.

Ndërkohë, puna e përditshme dhe përgatitjet tona vazhdojnë.

Ju përshëndes.

Vlora Haxhimehmedi

Sekretare Organizative

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !