Njofton Ministria e Shëndetësisë, nga kjo ditë fillojnë punën frizeret

Horror! Nëna vret vajzën, kapet lakuriq në rrugë me kokën e prerë të fëmijës në qese (FOTO)

Mësohet se nga cila ditë do të fillojnë punën frizeret.

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka bërë të ditur se nga data 4 maj, do të fillojë lehtësimi gradual i masave të izolimit, të ndërmarra për të parandaluar përhapjen e koronavirusit.

Sipas asaj që ka njoftuar Ministria, lehtësimi i masave do të zhvillohet në TRI FAZA.

Faza e parë fillon nga 4 maji deri më 18 maj, e dyta nga 18 maji deri më 2 qershor, ndërsa faza e tretë hyn në fuqi më 2 qershor, raporton FaktePlus

Në fakt, Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka specifikuar edhe cilat punë mund të fillojnë të kryhen dhe bizneset që do të hapen gradualisht.

50 mijë vende të humbura të punës në Kosovë për shkak të koronavirusit

E në FAZËN e DYTË që hyn në fuqi nga 18 maji deri më 2 qershor do të lejohen të punojnë disa kategori të bizneseve, ku bëjnë pjesë edhe FLOKTARËT DHE SALLONET E ONDULIMIT, pra Frizeret.

Në fakt, në FAZËN e DYTË do të fillojë operimi i bizneseve, si:

tregtia me pakicë,

dentistët dhe fizioterapeutët,

floktarët dhe sallonet e ondulimit,

tregu i gjelbër,

gastronomia,

transporti hekurudhor,

transporti urban dhe ndër-urban, si dhe

qendrat e thirrjeve.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !