Opozita e Konjufca ia numërojnë orët Kurtit se sa qëndroi në debatin që e thirri vet


Sa qëndroi Kurti në debatin që e thirri vetë? Opozita e Konjufca ia numërojnë orët.

Grupet Parlamentare të PDK-së dhe LDK-së kanë kërkuar që të ndërprehet seanca pasi kryeministri Kurti nuk gjendej në Kuvend. Shefi i GP të PDK-së, Abelard Tahiri tha se kryeministri Kurti ka qëndruar vetëm gjysmë ore, ndërsa kryetari i Kuvendit Glauk Konjufca i replikoi Tahirit duke i thënë se ai ka qëndruar tri orë, raporton Gazeta Express.

“Kërkesë e jona është edhe në koordinim me grupet parlamentare opozitare tjera që të ndërprehet seanca dhe të vazhdojmë me pikat tjera sepse pa prezencën e kryeministrit nuk ka kuptim me vazhdu”, tha Tahiri.

Kurse Konjufca tha se Kurti ka qëndruar tri orë në sallën e Kuvendit.

“Sa për informatë zotëri Tahiri, unë e kam shikuar me vëmendje se sa ka qëndruar në këtë seancë kryeministri, ai e lëshoi seancën pak pas orës 13:00 që i bjen se ka qëndruar tri orë dhe jo gjysmë ore”, tha Konjufca.


Na lexoni...

Edhe informacione tjera

Mundesia me shume...
Pamje me shume...