Pas lehtësimit të masave, fluks i madh i qytetarëve në kryeqytet

Ariana e ‘zhytyr’ në luks, ja sa paguan vetëm për një pallto

Sot kanë hyrë në fuqi masat e reja të Ministrisë së Shëndetësisë.

Pas lehtësimit të masave nga Ministria e Shëndetësia, në kryeqytete gjatë ditës është parë një fluks i madh i lëvizjes së qytetarëve.

Në këto momente janë shkaktuar kolona të gjata në rrugën “Agim Ramadani”, në Prishtinë. Në foto që lexuesit kanë dërguar për lajmi.net, shihen kolona të shumta dhe lëvizje të qytetarëve.

Edhe Instituti i Shëndetit Publik, gjatë ditës se sotme ka shprehur shqetësimin lidhur me fluksin e madh të qytetarëve në vendin tonë. Përmes një njoftimi IKSHPK iu ka bërë thirrje qytetarëve që t’i respektojnë masat për parandalimin e shpërndarjes së koronavirusit.

Ata kanë thënë se distancimi fizik dhe mbajtja e maskave duhet të vazhdojë. Po ashtu kanë kanë lutur institucionet që mbajnë rendin dhe inspektoratet që të kenë angazhim të shtuar gjatë ditëve në vijim.

Ndryshe, pas lehtësimit të masave qytetarëve u lejohet që të lëvizin 3 orë në ditë.

Ariana e ‘zhytyr’ në luks, ja sa paguan vetëm për një pallto

Ariana e ‘zhytyr’ në luks, ja sa paguan vetëm për një pallto

Ariana e ‘zhytyr’ në luks, ja sa paguan vetëm për një pallto

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !