Pas vetëm një viti qëndrim, ylli i Milanit po transferohet në Bundesliga


Milan po pret një ofertë të re nga Eintracht Frankfurt për anësorin Jens Petter Hauge, pasi ka refuzuar ofertën e tyre të parë.

Hauge ka qenë në Milano për më pak se një vit, por e ardhmja e tij në klub tashmë duket të jetë e pasigurt duke qenë se ai ishte përdorur gjithnjë e më pak ndërsa sezoni vazhdonte pas një fillimi shumë të ndritshëm, veçanërisht në fazat e grupeve të Ligës së Evropës gjatë së cilës ai ishte golashënuesi më i mirë i Rossonerëve në fazat e grupeve, përcjell ORAinfo.

Sipas raporteve nga Sky (përmes MilanNews), Eintracht Frankfurt vazhdon të ketë në vëmendjen e tij përfaqësuesin e Norvegjisë dhe në ditët në vijim ata mund të paraqesin një ofertë të re për Milanin. Propozimi i parë nga klubi i Bundesliga ishte në rajonin prej 7-8 milion €, ndërsa kërkesa nga menaxhmenti i Milanit është ende 12-13 milionë euro.

Do të siguronte një fitim kapitali për Milanin, i cili pagoi Bodo / Glimt disa miliona për shërbimet e tij vitin e kaluar pasi bëri përshtypje në San Siro në një kualifikues të Ligës së Evropës. /ORAinfo/


Na lexoni...

Edhe informacione tjera

Mundesia me shume...
Pamje me shume...