Pensionohet nga futbolli ylli i Bayern Munich

Përfundon sezoni në Itali, Lukaku me mesazh për bashkëlojtarët e vetPensionohet Sandro Wagner. Ylli gjerman, Sandro Wagner, ka vendosur t’i jap fund karrierës së tij. Pak vite më parë, Wagner bënte bujë të madhe duke u transferuar te Bayern Munich, por ritmi ishte i rëndë për t’u ndjekur nga ai. Kështu, Wagner ka deklaruar së fundmi se do të tërhiqet nga futbolli, duke u falënderuar për të gjitha mundësitë. Përfundon sezoni në Itali, Lukaku me mesazh për bashkëlojtarët e vet “I falënderohem futbollit që më ka bërë një jetë kaq të mrekullueshme. Isha i aftë të arrija të gjitha synimet dhe ëndrrat. Të vishja fanellën kombëtare më bëri veçanërisht krenar”, ka thënë Ëagner për ‘Bild’. Ëagner e kaloi sezonin 2018/19 me Bayern Munich, pasi shkëlqente me Hoffenheim. Së fundmi ai luajti me skuadrën kineze Tianjin TEDA.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !