Për t’u këndellur Man Utd, duhet ta bëjë këtë hap

Ralf Rangnick, ka përsëritur nevojën e Man Utd për një rinovim të skuadrës pas humbjes 4-0 ndaj Brighton të shtunën një rezultat që do të thotë se skuadra e tij nuk ka arritur të kualifikohet në Ligën e Kampionëve.

United u shpërbë plotësisht nga kundërshtarët e tyre në mes të tabelës. Rezultati do të thotë gjithashtu se Djajtë e Kuq janë të garantuar që ta mbyllin sezonin me numrin më të ulët të pikëve në epokën e Premier League, përcjell ORAinfo.

Menaxheri i përkohshëm Rangnick do të zëvendësohet në “Old Trafford” nga Erik ten Hag në verë përpara se të marrë një rol konsulent dhe holandezi pritet gjerësisht të bëjë ndryshime me shumicë në një skuadër të ndarë gjatë verës.

Rangnick ka diskutuar më parë nevojën për disa ardhje të reja në Man Utd, dhe ai përsëriti se klubi duhet të nënshkruajë me disa lojtarë ‘top’ nëse duan të jenë përsëri konkurrues në Premier League./ORAinfo/