Pothuajse punë e kryer: Milan po e transferon ylllin e Atalantas


Milan mund të ringjallë interesin e tij për Josip Ilicic me Atalanta të gatshëm për të shitur dhe që tashmë ka marrë zëvendësimin e tij.

Sipas të fundit nga Quotidiano Sportivo, Milani shumë mirë mund të shkojë për Ilicic duke ditur që ai është zyrtarisht në shitje.

Reprezentuesi Slloven është admiruar nga menaxhmenti i Rossonerëve dhe duket se marrëdhëniet midis Ilicic dhe Atalanta janë në pikën tani ku ato janë të përtëritshme, përcjell ORAinfo.

Ilicic nuk kishte një marrëdhënie pozitive me trajnerin Gian Piero Gasperini drejt fundit të sezonit të kaluar dhe tani duket se e ardhmja e 33-vjeçarit është larg Bergamos.

Atalanta tashmë ka zgjedhur zëvendësimin e tij në Jeremie Boga të Sassuolo, por për të nënshkruar me sulmuesin Ilicic do të shitet, në mënyrë që të lërë një vend të lirë në skuadër.

Këtu mund të hyjë Milani, pasi cilësitë teknike të Ilicic janë të padiskutueshme.
Së pari duhet të gjendet një marrëveshje me Atalanta dhe ata po kërkojnë të paktën 6-7 milionë euro pavarësisht nga fakti se kontrata e tij skadon qershorin e ardhshëm. Përmendet si një mundësi e mundshme për gushtin. /ORAinfo/


Na lexoni...

Edhe informacione tjera

Mundesia me shume...
Pamje me shume...