Punë e kryer: Interi e transferon falas Alexis Sanchezin

Meta kujton 105-vjetorin e lindjes së Mbretëreshës Geraldinë me fjalët e Kadaresë: Atdheu është i dashur, edhe kur është i varfër!Interi e transferon falas Alexis Sanchezin.

Interi ka njoftuar zyrtarisht se Alexis Sanchez ka nënshkruar një marrëveshje trevjeçare deri në qershor 2023 me Nerazzurrët.

Nerazzurrët kanë nënshkruar një kontratë deri në qershor 2023 me yllin kilian.

Siç u konfirmua mbrëmë, Interi ka njoftuar një marrëveshje të përhershme me lojtarin.

Sanchez arriti në huazim nga Manchester United verën e kaluar dhe ka kontribuar me katër gola dhe nëntë asistime në 22 ndeshjet e tij në ligë që nga kthimi në Serie A.

31-vjeçari ndërpreu kontratën e tij me Djajtë e Kuqe me pëlqimin e ndërsjellë, që do të thotë se ish-sulmuesi i Udineses transferohet te Interi si transferim i lirë.

“FC Internazionale Milano njofton se Alexis Sanchez do të transferohet te Nerazzurrët me një marrëveshje të përhershme falas”.

“Sulmuesi kilian ka nënshkruar një kontratë me klubin deri më 30 qershor 2023”, thuhet në njoftimin e Interit.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !