Ronaldo- Manchester City, vjen lajmi befasues


Cristiano Ronaldo lidhet me një transferim befasues te Manchester City.

Manchester City thuhet se po konsideron një lëvizje tronditëse për sulmuesin e Juventusit, Cristiano Ronaldo, në kërkimin e tyre për zëvendësimin e Sergio Agueros të larguar.

‘Qytetarët’ janë të etur për të sjellë një sulmues të ri para se afati i transferimit të mbyllet brenda gjashtë javësh pasi i dhanë lamtumirën golashënuesit rekord të klubit, Agueros, i cili kaloi si lojtar i lirë te Barcelona.

Erling Braut Haaland dhe Harry Kane kanë qenë të lidhur fortë me Cityn, por drejtuesit e Cityt hezitojnë të paguajnë çmimet e kërkuara nga Borussia Dortmund dhe Tottenham Hotspur.

Sipas mediumit italian Calciomercato, kampionët e Ligës Premier tani po shikojnë një lëvizje për Ronaldon, i cili më parë ka kaluar gjashtë vjet me rivalët e hidhur, Manchester Unitedin.

Ronaldo ka kaluar tre sezonet e fundit me Juventusin, duke shënuar 101 gola në 133 paraqitje dhe duke dhuruar 22 asistime.

Reprezentuesi portugez është në vitin e fundit të kontratës së tij dhe Bianconerët besohet të jenë të hapur për oferta për superyllin e tyre.

United dhe Paris Saint-Germain gjithashtu thuhet se janë në garë për të nënshkruar me Ronaldon nëse ai me të vërtetë largohet nga Allianz Stadium këtë verë.


Na lexoni...

Edhe informacione tjera

Mundesia me shume...
Pamje me shume...