Rritja e numrit të rasteve, futen në karantinë dy rajone në Greqi

Argolida dhe Laconia, në Greqi do të hyjnë në një bllokim të plotë në orët e para të së enjtes. Vendimi i autoriteteve vjen për të kufizuar përhapjen e koronavirusit pas shpërthimit të rasteve ditët e fundit.

Rezultatat e testeve në këto dy rajone, tregojnë rritje të numrit të të infektuarve. Sipas vendimit, ndalohet lëvizja jashtë kufijve të Argolida dhe Laconia, përveç udhëtimeve për arsye shëndetësore.

Nga ora 18:00 deri në orën 05:00 ndalimi i çdo lëvizjeje të qytetarëve brenda këtyre dy rajoneve, duke përjashtuar punonjësit. Gjithashtu janë pezulluar ceremonitë fetare si dhe dyqanet do të jenë të mbyllura.
Masat kufizuese janë të vlefshme nga 14 Janari 2021 në 06:00 deri më 18 Janar 2021 në 06:00.

The post Rritja e numrit të rasteve, futen në karantinë dy rajone në Greqi appeared first on Hapur.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !