Shkrumbohet nga flakët ndërtesa 48-katëshe në Dubai, njerëzit vrapojnë të tmerruar (FOTO)

Një zjarr i madh ka përfshirë një ndërtesa 48-katëshe në Dubai, ndërsa njerëzit janë parë të tmerruar duke bërtitur, teksa përpiqeshin të shmangin mbetjet që binin.

Sipas medieve të huaja, zjarri shpërtheu në qytetin Sharjah në Emiratet e Bashkuara Arabe dhe nuk është akoma e qartë se sa njerëz ishin brenda ndërtesës në atë kohë.

Ndërtesa e banimit Abbco në zonën Al Nahda, e cila ka 48 kate, u përfshi nga flakët dhe shkaku i zjarrit nuk dihet deri më tani.

Ndërkohë disa pamje nga vendi i ngjarjes tregojnë flakën shkatërruese që përfshinë ndërtesën, e cila ndodhet 17 milje në veri të Dubai.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !