Situata me koronavirus, lajm fantastik nga Prishtina

Albin Kurti kërkon opinion nga Komisioni i Venedikut për kompetencat e Thaçit për propozimin e mandatarit

Prishtina po e mposhtë koronavirusin.

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka thënë se në kryeqytet janë 21 raste aktive me COVID-19.

Ahmeti përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se nga 66 raste pozitive 45 prej tyre janë shëruar plotësisht.

Ai ka shtuar se super lajm sot po ashtu është shiu duke marrë parasysh që kemi rënie të nivelit të ujit në liqenin e Badovcit dhe Batllavës.

Postimi i plotë:

Mirëmëngjes Prishtinë

Nga 66 raste pozitive në Prishtinë, 45 janë shëruar plotësisht, që do të thotë se kemi 21 raste aktive. Numra të ri nuk kemi që tre ditë që do të thotë se po shkojmë drejt mposhtjes së virusit.

Sot, po ashtu super lajm është shiu duke marr parasysh që kemi rënie të Badovcit e Batllaves. Të reshurat në javën e parë të majit janë shumë të rëndësishme për akumulimet.

Në përgjithësi vikend i bukur përkundër restrikcioneve. Me disiplinën tonë të shërohemi plotësisht.

#rriNshpi.

Albin Kurti kërkon opinion nga Komisioni i Venedikut për kompetencat e Thaçit për propozimin e mandatarit

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !