Sot mot ‘përvëlue’ në Kosovë

Prizren, shoferi i autobusit e hap aksidentalisht derën derisa ishte në lëvizje, një grua bie dhe lëndohet

Sot shumë nxehtë, parashikimi i motit.

Vala e të nxehtit vazhdon edhe javën e fundit të korrikut. Nga mesi i javës priten edhe rrebeshe me bubullima, parashikon “Prishtina Weather”.

Temperaturat minimale luhaten ndërmjet 18C e 22C, e ato maksimale ndërmjet 32C e 36C.

26.07 – Kryesisht me diell e shumë nxehtë.

27.07 – Mbetet nxehtë, kryesisht me diell. Pasdite më vonë priten edhe zhvillime të rrebesheve me bubullima.

28.07 – Nxehtë dhe zagushi, me diell e vransira. Pasdite rrebeshe shiu me bubullima.

29.07 – Kryesisht me diell e nxehtë.

Erërat frynë kryesisht nga veriu e verilindja, lehtë dhe mesatare 3-9m/s, të martën e të enjten edhe nga jugperëndimi.

Shtypja atmosferike në rënie, deri të martën edhe nën vlera normale, më pas me tendencë të rritjes.

Prizren, shoferi i autobusit e hap aksidentalisht derën derisa ishte në lëvizje, një grua bie dhe lëndohet