Studimi amerikan: Sa do zgjasë pandemia e koronavirusit dhe kur do të dalë vaksina

Dalin në shitje syzet që masin temperaturën e njerëzve nga distanca (FOTOT)

Dalin në shitje syzet që masin temperaturën e njerëzve nga distanca (FOTOT)Pandemia e koronavirusit do të vazhdojë për 18-24 muaj të tjerë, domethënë derisa 60-70% e popullsisë së botës të jetë infektuar me këtë virus. Dhe një vaksinë mund të ndihmojë por jo shpejt. Parashikimi vjen nga Universiteti i Minesotës dhe raportohet nga CNN.

“Kjo gjë nuk do të ndalojë derisa të preket 60-70% e popullsisë ka bërë me dije drejtori i qëndrës ‘Center for Infectious Disease Research and Policy’ në këtë Universitet.

Dy epidemiologë të rëndësishëm janë autorë të këtij studimi dhe shprehen se nuk ka një datë kur mund të gjendet një vaksinë kundër koronavirusit, edhe pse viti 2021 shikohet si një afat i mundshëm.

SHBA numëron më shumë se 1 milion të prekur nga virusi i rrezikshëm, ndërsa janë kryer 5.5 milionë teste, thënë ndryshe vetëm 2% e popullsisë amerikane. Ndërsa bilanci i viktimave në Shtetet e Bashkuara nga COVID-19 shkoi mbi 63 mijë.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !