Tre të vdekur dhe gati 1 mijë raste të reja me Covid-19

Aplikimi për shtesat, ministri Murati jep një lajm të mirë për këto kategori

978 raste të reja të të infektuarve me virusin COVID-19 janë konfirmuar në 24 orët e fundit.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë kësaj kohe kanë humbur jetën tre persona.

Gjithashtu është theksuar se numri i rasteve aktive ka arritur në 9 mijë e 300.

Gjatë javëve të fundit pati numër të rritur të rasteve me koronavirus, ndërsa është shtuar edhe numri i të hospitalizuarve në të gjitha spitalet e Kosovës.

Aplikimi për shtesat, ministri Murati jep një lajm të mirë për këto kategori