Turqia mision të ri për anijen ‘Oruç Reis’, kërkime deri më 29 nëntor në Mesdhe. Greqia: Sjellje provokative, tërhiqeni!

Maqedonia e Veriut vijon të regjistrojë shifra të larta, 1 mijë e 128 të infektuar dhe 25 viktima nga COVID-19Turqia ka ngarkuar me një mision të ri anijen Oruç Reis nga sot deri në mesnatën e 29 nëntorit për kërkime në detin lindor të saj mes Greqisë e Qipros në Mesdhe.Greqia ka reaguar menjëherë për këtë lajm të ri duke e cilësuar provokim pasi Turqia po bën kërkime sipas tyre në shelfin kontinental të Mesdheut Lindor dhe po shkel ligjin ndërkombëtar për detin.Sipas Greqisë, Turqia fatkeqësisht nuk dëgjon apelin e BE dhe të ndërkombëtarëve në një kohë kur qeveria e cilëson prioritet hapjen e negociatave me unionin.Greqia i kërkon Turqisë të tërheqë anijen nga ky mision i ri kërkimor i paligjshëm.Maqedonia e Veriut vijon të regjistrojë shifra të larta, 1 mijë e 128 të infektuar dhe 25 viktima nga COVID-19

The post Turqia mision të ri për anijen ‘Oruç Reis’, kërkime deri më 29 nëntor në Mesdhe. Greqia: Sjellje provokative, tërhiqeni! appeared first on Hapur.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !