Vaksina kundër Covid-19, Fauci e bën këtë gjë

Hashim Thaçi në Hagë, Endriti shkon në këtë vend me Mozzikun

Fauci u kërkon falje britanikëve.

Anthony Fauci, eksperti i lartë i sëmundjeve infektive amerikane, ka kërkuar falje për vërejtjet që dukej se kritikonin procesin e miratimit të vaksinave në Mbretërinë e Bashkuar.

“Unë kam një besim të madh në atë që bën Mbretëria e Bashkuar si shkencërisht, ashtu edhe nga pikëpamja e rregullatorit”– tha Dr Fauci ditën e enjte për BBC.

Mbretëria e Bashkuar ditën e mërkurë u bë vendi i parë në botë që miratoi vaksinën e Pfizerit për të luftuar Covid-19.

Theksojmë se mjeku në një intervistë të dhënë për Fox News kishte thënë se britanikët nuk e kishin analizuar vaksinën me aq kujdes sa rregullatorët shëndetësorë të SHBA’së.

Më pas, ditën e enjte, ai tërhoqi komentet dhe tha se nuk kishte “dyshime në mënyrën se si Britania e Madhe e bëri atë”.

Ky lajm eshte mare nga portali ORAINFO nese cenon privatesine e dikujt na shkurani ne facebook dhe e fshijme. Nuk mbajme pergjithesine e lajmeve te postuara ngaqe ne nuk i shkruajme i marrim nga portaleve tjere.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !