Video/ Fëmijës i del ariu nga pas, reagimi i shpëton jetën!

Njerëzit u larguan nga karantina, delfinët i nxjerrin “dhurata” në breg që të rikthehen (FOTO)

Njerëzit u larguan nga karantina, delfinët i nxjerrin “dhurata” në breg që të rikthehen (FOTO)

Skena është e paimagjinueshme, thuajse surreal: një ari ka dalë nga shkurret pas shpinës së një fëmije në mal, në Trentino të Italisë.

Filmimi është realizuar në Nova di Sporminore. Në video dëgjohet zëri i shqetësuar i një burri e disa të tjerëve, i cili përpiqet ta këshillojë.

Djali arrin ta ruajë qetësinë, dhe ndryshe nga ç`do të bënte ndoshta një i rritur, nuk tenton të largohet me vrap, por vazhdon ecën ngadalë. Ariu e ndjek për pak, e pastaj largohet e nuk e sulmon.

Una scena da film, ripresa con un cellulare: un orso spunta dai cespugli di mugo alle spalle di un bambino che, mantenendo la calma, riesce ad allontanarsi lentamente e mettersi in salvo. L'incontro tra Alessandro, questo il nome del ragazzino, e l'animale è avvenuto nella zona sopra Malga Pra' da Giovo (Sporminore) nelle Dolomiti di Brenta, in Trentino (Il video su Corriere Tv)

Publiée par Corriere della Sera sur Lundi 25 mai 2020

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !