Zbulohet pse Reali dështoi ta transferonte Haalandin

Pogba i thotë “JO” klubit të madh

Real Madrid, ka humbur mundësinë për të nënshkruar me Erling Haaland sepse ata refuzuan të pranojnë kërkesat e agjentit Mino Raiola për një klauzolë lirimi prej 150 milionë euro, thotë Cadena SER.

Raiola kërkoi që klauzola e lirimit të ishte aktive që nga viti i dytë i kontratës së tij, por Madridi nuk ishte i interesuar të plotësonte kërkesën dhe bisedimet u ndërprenë, përcjell ORAinfo.

Pogba i thotë “JO” klubit të madh

Tani Haaland duket se do t’i bashkohet Manchester Cityt këtë verë./ORAinfo/