Zhduken nga interneti fotot e shkencëtarëve në laboratorin e Wuhan, shkak siguria në nivelin zero (FOTO)

Kush e infektoi botën me koronavirus? Ja provat që Kina zhduku me shpejtësi (FOTO)

Kush e infektoi botën me koronavirus? Ja provat që Kina zhduku me shpejtësi (FOTO)Fotografitë, të cilat duket se tregojnë standarde të dobëta të sigurisë në laboratorin kinez në qendër të dyshimeve ndërkombëtare mbi Covid-19 janë fshirë nga faqja e saj në internet – pasi presidenti Donald Trump vazhdon të rrisë presionin mbi Pekinin për rolin e tij të mundshëm në shpërthim.

Gjatë muajit të kaluar, Instituti i Virologjisë i Wuhan ka hequr fotografi të shkencëtarëve që punojnë në laboratorët e saj dhe redaktoi referenca për vizitat nga diplomatët amerikanë, të cilët më pas ngritën alarmin për punën e laboratorit në lakuriqët e natës.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !