Home / 2018 / June

Monthly Archives: June 2018

Publikohet kënga e re nga Dhurata Dora

Këngëtarja Dhurata Dora i ka dhënë fund pritjes duke publikuar projektin më të ri muzikor. ‘Jake jake’ mban emrin kënga e re me tekst të këngëtares dhe reperit Gent Fatali teksa melodina e këtij krijimi mban vulën e Cekic. Ndiqeni të plotë më poshtë. The post Publikohet kënga e re nga Dhurata Dora appeared first on ABC24.AL.

Read More »

‘For You’ nga Rita Ora dhe Liam Payne, kënga më e dëgjuar në Britani

Kënga “For You” e cila ishte kolonë zanore e filmit “Fifty Shades Freed” është kënga më e dëgjuar në radio në Britani. Ky fakt e ka gëzuar shumë këngëtaren shqiptare Rita Ora e cila pret që kënga të vazhdojë suksesin e saj. Kënga “For You” nga Rita Ora dhe Liam Payne ka më shumë se 100 milionë klikime në Spotify, si dhe ka mbi 140 milionë klikime në youtube. The post ‘For You’ nga Rita Ora dhe Liam Payne, kënga më e dëgjuar në Britani appeared first on ABC24.AL.

Read More »

Publikohet foto e parë e Afërditës pas martesës! Kështu dukej

Këngëtarja, Afërdita Dreshaj dje i ka dhënë fund beqarisë duke u martuar me hokeistin çek, Jakub Kindl. Ceremonia e dasmës është zhvilluar në Las Vegas nën praninë e miqve dhe familjarëve të çiftit. Pjesëmarrëse në këtë event të madh ishte edhe modelja, Xhesika Berberi e cila ia publikoi një foto Afërditës teksa shkëmbente puthje me bashkëshortin. Në bazë të imazheve, shihet një festë e ‘çmendur’ që po argëtoheshin pafund me muzikë. “Shumë e lumtur për motren time, ju dua shumë”, ka shkruar ajo. Ndryshe, Xhesika është tejet e afërt me modelen pasi ka qenë prej fillimit të festës pranë mikes së ngushtë. The post Publikohet foto e parë e Afërditës pas martesës! Kështu dukej appeared first on ABC24.AL.

Read More »

Fotografi e rrallë e Dua Lipës, kaq e ëmbël dukej e vogël

Dua Lipa aktualisht është një ndër emrat më të kërkuar në tregun e muzikës. Ajo është shumë aktive me koncerte në vende të ndryshme të botës, ku argëton fansat e saj. Së fundi, ajo është bërë nostalgjike duke postuar në llogarinë e saj në Instagram një imazh nga fëmijëria. Ajo dukej e ëmbël me flokë të lidhura dhe e veshur me kostum ngjyrë të verdhë e një shall rreth qafës. Kujtojmë që kënga “One Kiss” është projekti i fundit i Duas në duet me Calvin Harris. The post Fotografi e rrallë e Dua Lipës, kaq e ëmbël dukej e vogël appeared first on ABC24.AL.

Read More »

Julia Ruberts hap llogari në Instagram, për 3 ditë bënë më shumë se gjysmë milioni ndjekës

Julia Roberts i bashkohet Instagramit! Aktorja ka hapur llogari në Instagram, si dhe ka postuar një fotografi në të cilën shihet shumë e buzëqeshur, dhe me një xhup të veshur ku mund të lexohet “Love” Megjithatë, nëse diçka i pëlqen aktores së famshme është që të mbajë jetën e saj private në sekret. Edhe pse është një person i tillë, dhe urren që jeta e saj private të ekspozohet aq shumë, ajo ka vendosur të e hapë një llogari në Instagram e cila është verifikuar. The post Julia Ruberts hap llogari në Instagram, për 3 ditë bënë më shumë se gjysmë milioni ndjekës appeared first on ABC24.AL.

Read More »

Ndryshon plotësisht motra e Leonora Jakupit, femër më të bukur s’keni parë

Leonora Jakupi është një nga këngëtaret e njohura dhe më të dashura për publikun shqiptarë anë e mbanë botës. Por për motrën e Leonora Jakupit pak prej jush keni dëgjuar! Blerta është motra e Leonorës, shkruan Zëri. Ato në fakt nuk ngjajnë aq shumë me njëra- tjetrën. Blerta, si duket ka zgjedhur të qëndrojë larg vëmendjes së medias pasi ajo nuk shfaqet as në postimet e këngëtares. Ndryshe, Blerta nga një zeshkane që ishte deri vonë, tani është kthyer në një bjondinë që ju lë pa fjalë. Për më shumë shikoni dallimet e pamjes së saj.

Read More »

Labi hyn në mes të Miss-ave, ja çka bën Qëndresa prej ‘xhelozisë’ nga shtëpia

Qëndresa nuk e ka të lehtë me profesionin e burrit të saj që gjithmonë është i rrethuar me femra. Labi po pret të bëhet baba për herë të parë por kjo nuk po i pengon të vazhdojë profesionin prej moderatori, përcjell ORAinfo. Ai tani po e udhëheq ‘Miss Kosova’ dhe gjendet në mesin e më të bukurave. Por nga shtëpia ja si po e përcjell Qëndresa burrin e saj./ORAinfo/

Read More »

Graniti në Rusi, ja me kë shkoi në darkë nusja e tij

Granit Xhaka së bashku me lojtarët e tjerë të Zvicrës janë akoma në Rusi, për shkak te Kampionatit Botëror. Por, gjatë gjithë kohës prej kur ka nisur Botërori 2018, bashkëshortja e Xhakës, Leonita, më shumë se kurrë më parë ka qenë aktive në rrjetet sociale, shkruan “Zeri.info”. Ajo sot ka udhëtuar drejt Londrës dhe sapo ka postuar një fotografi që padyshim do ti pëlqej tej mase Granitit, përcjell Zeri.info. Leonita sonte ka zhjedhur që të darkoj me vjehrrin e saj, pra babanë e Granitit, Ragip Xhakën. Madje, Leonita shfaqet mjaft e lumtur për këtë moment, transmeton “Zeri.info”. Për më shumë, shikojeni fotografinë:

Read More »

Çfarë po ndodh në mes të Norës dhe Robertit? Këto foto dëshmojnë gjithçka

Këngëtarja Nora Istrefi dhe bashkëshorti i saj, këngëtari Robert Berisha, njihen si çifti më simpatik në estradën tonë, ku për një kohë të gjatë u komentuan për dashurinë e madhe që kanë për njëri tjetrin. Viti i kaluar nuk ishte edhe aq i këndshëm për çiftin, u përfolen për një ndarje mes tyre e një krizë për të cilën dyshohej se mbaroi gjithcka. Ndërsa tani si asnjëherë më parë Nora e Roberti shfaqen pranë njëri-tjetrit të buzëqeshur e mjaft të lumtur. Hera e fundit kur u panë bashkë ishte gjatë qëndrimit të tyre në Tiranë, bashkë me vajzën e tyre dhe motren e Norës, Era Istrefin, shkruan Zëri.Info. Ishin atje për vizitë edhe tek presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, me ç’rast edhe shikuan ndeshjen në mes Zvicrës dhe Costa Rikës, ndeshje e cila përfundoi me rezultat 2:2. Ndryshe, njëjtë sikurse Nora që ka arritur sukses të madh me këngën e fundit që ka publikuar, edhe Roberti tani po shijon suksesin e këngës që ditë më parë publikoi.

Read More »

Ky postim i Afronës nuk pritej aspak

Lidhja e Afrona Dikës dhe Bleros vazhdon të jetë ndër më të përfolurat në faqet rozë, ndërkohë që bukuroshja e njohur ka ardhur me një këshillë në rrjetet sociale. Ajo ka thënë se në çdo lidhje ka probleme, porse kur në çift ka dashuri, tejkalohen të gjitha. “Asnjë lidhje nuk është e përsosur. Në secilën lidhje ka ngritje dhe rënie”. “Ata që ia dalin, janë ata që duan vërtet”, ka shkruar afrona në postimin e saj në Instagram. Kujtojmë që në të kaluarën ka pasur një krisje në lidhjen mes modeles dhe këngëtarit, mirëpo çifti ka arritur t’i tejkalojë të gjitha problemet. Afrona dhe Blero kanë më shumë se tre vjet bashkë dhe duken më të lumtur se kurrë. Këngëtari ka pas vetes një martesë me aktoren e njohur, Teuta Krasniqi, me të cilën ka një fëmijë. No relationship is perfect. Every relationship has ups and downs. The ones who make it trough everything are the ones really in love… A post shared by Afrona Dika (@afronadika) on Jun 30, 2018 at 11:54am PDT

Read More »