Daily Archives: September 1, 2018

Kosovarja synon rekordin (VIDEO)

Kronika e mëposhtme ka të bëjë me një edukatore nga Skenderaj, e cila po tenton që ta thyejë një rekord botëror. Se për çka bëhet fjalë e mësoni nga videoja e mëposhtme:

Read More »

Parma – Juventus, lojtari dhe dështimi i ndeshjes

Juvetusi e ka mundur me shumë vështirësi Parman. ‘Zonja e Vjetër’ e fitoi ndeshjen me rezultat 1 me 2, e që ato gola u shënuan me mjaftë vështirësi. Lojhtari i ndeshjes ishte Mario Madzukic, që morin notën 8. 4, përcjell ORAinfo. Ndërsa, dështimi i ndeshjes ishte Gaudio i Parmas që mori notën 5.9. Më poshtë mund t’i shikoni notat e të gjithë lojtarëve./ORAinfo/

Read More »

Real Madrid – Leganes, vlerësimi i lojtarëve

Real Madridi e ka demoluar Leganesin. Madrilenët fituan me rezultat prej 4 me 1 ndaj rivalit të LaLiga-s, i cili vetëm një herë vuri në dyshim epërsinë e tyre. Padyshim që lojtari i ndeshjes ishte Karim Benzema që shënoi dy gola, e që mori notën 8.9, përcjell ORAinfo. Nga ana tjetër, dështimi i ndeshjes ishte ai i Leganes, Zhar që mori notën 5.6. Më poshtë mund t’i shikoni notat e të gjithë lojtarëve./ORAinfo/

Read More »

Rrënqethëse: Nëse kisha pas fëmijë, do të jetoja ndryshe

Shoqata Humanitare Jetimët e Ballkanit, po vazhdojnë me dhurimin e banesave për familjet në nevojë dhe ndërtimin e shtëpive, shkruan Gazeta NewBorn. Kjo shoqatë sot ka nisur ndërtimin e një shtëpie për një familje nga Prizreni. Zoti i shtëpisë, u emocionua ku tha se nëse do të kishte fëmijë nuk …

Read More »

Ky vend i Kosovës përballet me probleme për ujin e pijshëm

Banorët e Hanit të Elezit ankohen se uji që u vjen në shtëpi nuk është i pijshëm e rrjedhimisht i detyron që të gjejnë alternativa tjera për konsum të ujit. Por problemet e banorëve të Hanit të Elezit nuk përfundojnë me kaq. Sa herë që ka të reshura shiu, uji në rubinetet e tyre është i përzier me baltë. Periudha e pastrimit të kësaj gjendjeje zgjat deri në 5 ditë e që këtyre të fundit iu duhet të blejnë ujë për t’i kryer të gjitha nevojat higjienike, raporton KTV. Ndërkaq, kryetari i Hanit të Elezit, Rufki Suma, thotë se uji i pijshëm do të mund të përdoret brenda muajve të ardhshëm, pasi që tashmë është gjetur zgjidhja për këtë problem. Përndryshe, banorët e kësaj qyteze përballen me këtë problem qe nga viti 2010.

Read More »

Nora ia lë vajzën Robertit për t’u kujdesur, e pabesueshme ҫfarë i bën ai

Nora Istrefi dhe Robert Berisha vazhdojnë të jenë ҫifti më i dashur për publikun. Por, pos kësaj ata gjithashtu janë edhe më të përfolurit, shkruan ORAinfo. Të dy janë shumë aktiv në rrjetet sociale, me postime të shumta dhe të ndryshme. Sot Roberti ka publikuar një pamje në të cilën shihet duke u kujdesur e duke luajtur me Reneen. Duket se ai është një baba shumë i kujdesshëm./ORAinfo/

Read More »

ZYRTARE: Yllin që e kërkuan shumë skuadra, nënshkruan kontratë të re

Kalidou Koulibaly u ka dhënë fund spekulimeve për të ardhmen e tij. Mbrojtësi senegalez ishte kërkuar në këtë afat që sapo përfundoi nga shumë skuadra, mirëpo ai i qëndroi besnik Napolit. Koulibaly ka nënshkruar sot kontratë me skuadrën italiane, ku do të qëndroi edhe or pesë vite, përcjell ORAinfo. Senegalezi do të qëndroj deri në vitin 2023, ndërsa klauzola e tij është rritur tani ndjeshëm, duke ditur interesimin e skuadrave tjera./ORAinfo/

Read More »