Home / 2018 / October

Monthly Archives: October 2018

Mbledhja e Qeverisë së Kosovës dhe Shqipërisë, kjo do të jetë tema kyçe

Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë se shpejti pritet ta mbajnë mbledhjes e radhës së bashku. Në kuadër të programit të bashkëpunimit ndërkufitar Shqipëri- Kosovë, financuar nga Bashkimi Evropian, ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë, Ditmir Bushati deklaroi nga qyteti i Kukësit se së shpejti do të zhvillohet takimi i radhës mes dy qeverive. “Në pak javë në do të kemi takimin e radhës mes qeverisë së Kosovës dhe Shqipërisë, që do të mbahet në Pejë, ku temë e diskutimit do të jetë edhe nevoja për lehtësimin e mëtejshëm për sa i përket bashkëpunimit ndërkufitar, për të krijuar më shumë lehtësi në këtë drejtim”, u shpreh Bushati, raporton ATA. Në përgjigje të zërave në Ballkan, të cilat ministri i cilësoi nacionaliste, ai tha se “ndërkohë që në Ballkan vijon të flitet për teza nacionaliste, ne shqiptarët është mirë që të fokusohemi në çështje sa më konkrete, të cilat ndikojnë jetën e qytetarëve”. Sipas ministrit, përmes programeve të bashkëpunimit ndërkufitar, fal..

Read More »

Konfirmohet përleshja fizike mes deputetëve, Besa Gaxherri tregon si ndodhi ngjarja

Xhelal Sveçla i Vetëvendosjes dhe Frashër Krasniqi i PSD-së janë grushtuar me njëri-tjetrin pas përfundimit të një debati televizivë. Lajmin e ka konfirmuar deputetja nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Besa Gaxherri, e cila tregoi se ky incident ka ndodhur pas emisionit Rubikon. Gaxherri ka thënë për Zëri.info se ka qenë dëshmitare e këtij incidenti dhe se autori i emisionit, Adriatik Kelmendi është marrë me dy deputetët duke tentuar t’i ndajë. “Po janë përlesh mes vete. Fatkeqësisht ka ndodhë. Unë kam qenë dëshmitare por nuk e di qysh ja kanë nis vetëm kur i pash, vërtetë eskaloj situata. Adriatiku më shumë u mor me ta”, ka thënë Gaxherri. Deputeti Krasniqi kishte grushtuar më herët në studion e Klan Kosova edhe deputetin e Nismës Socialdemokrate, Milaim Zeka.

Read More »

I habiti të gjithë sonte, nuk do ta besoni ҫfarë bëri Learta për Halloween

Learta është reja e këngëtares së njohur, Shyhrete Behluli. Edhe ajo tashmë është e njohur për publikun, shkruan ORAinfo. Learta është shumë aktive në rrjetet sociale, me pamje nga më të ndryshmet. E sonte kur të gjithë po publikojnë foto me maskime për festën e Halloweenit, Leartës duket se kjo nuk i ka bërë përshtypje. Ajo ka shkuar bashkë me Kushtrimin në Stamboll, nga ku kanë publikuar një foto me njërin nga efektet e Snapit./ORAinfo/

Read More »

Milan – Genoa 2:1, ky është vlerësimi i lojtarëve

Milan me shumë vëshirësia ka arritur që ta mposht në ‘San Siro’ Genoan në kuadër të Serie A. Me këtë fitore Milan rënditet në vendin e katërt të Serie A me 18 pikë. Ekipi i Gennaro Gattusos fitoi 2-1, me gol në minutën e 91-të të Romagnolit, duke marrë tri pikët dhe duke u ngjitur në vend të katërt në renditjen e Serie A. Me poshtë i keni edhe vlerësimet e lojtarëve për këtë ndeshje:

Read More »

I bëjnë gjithçka, por ky njeri nuk ndjen asnjë dhimbje (Video)

I bëjnë gjithçka, por ky njeri nuk ndjen asnjë dhimbje

​Jim Stilijanos i njohur ndryshe si “njeriu rezistent ndaj dhimbjes” vjen me disa numra të mahnitshëm duke përdorur xhama të thyer. Nuk ka asgjë që Stilijanosi nuk mund ta duroj, pavarësisht nëse është fjala për gllabërim të shpatave, apo të qëndrojë i shtrirë me fytyrë teksa një burrë tjetër i …

Read More »

Nëse dikush jua lë “seen”, ja çfarë duhet të bëni

Nëse dikush jua lë "seen", ja çfarë duhet të bëni

Ankthi i njerëzve në ditët e sotme, është kur dikush jua lë “seen” dhe nuk ju kthen përgjigje. Psikologët kanë dhënë alarmin sepse kjo ka të bëjë me vetbesimin dhe nëse nuk ju kthen dikush përgjigje, tregon se diçka nuk shkon me ju. Sipas intv.al nuk duhet të mendoni direkt …

Read More »

Dhimbja e thimthave te meshkujt

Dhimbja e thimthave te meshkujt

Ne kemi lajme të këqija për ju: Nuk ballafaqohen vetëm gratë me dhimbje të thimthave, edhe burrat mund të kenë thimtha të ndjeshme, gjithashtu, gjakosje, kruajtje dhe simptoma të ngjashme. Nëse ndonjëherë ju ndodh kjo, mos u shqetësoni, ka shpjegime të arsyeshme për këtë, transmeton Telegrafi. Por padyshim mund të …

Read More »