Home / 2018 / November / 11

Daily Archives: November 11, 2018

Arta vishet me xhinëse të ngushta, flokët e saj marrin vëmendjen

Arta Elezaj u bë e famshme fal rolit të saj si ‘Xhakarta’ të seriali ‘O sa mirë’. Ajo tani ka shumë ndjekës nga të gjitha torjet shqiptare. Xhakarta ka një numër të madh të ndjekësve dhe është shumë aktivë në rrjetet sociale. Sot ajo ka publikuar një foto ku shfaqet në natyrë. E veshur krejt me të zeza, ‘Xhakarta’ tërheq vëmendjen me flokët e saj. /ORAinfo/

Read More »

E grimuar rëndë, Majlinda bëhet gati për të fjetur!

Majlinda Zeka është ndër femrat më të përfolura. E tillë u bë pas lidhjes me Majkun e pastaj edhe pas lindjes së djalit, Roanit, shkruan ORAinfo. Ajo ka një numër të madh të ndjekësve dhe është shumë aktive. Para pak çastesh Majlinda ka publikuar një foto para se të shkojë në shtrat për të fjetur. Por e çuditshme është se ajo para se të flejë shfaqet shumë e grimosur. /ORAinfo/

Read More »

Milan 0-2 Juventus, ja vlerësimet e lojtarëve

Derbi i xhiros së 12′ në Serie A i ka takuar Juventusit. Ekipi i Alegrit e ka mposhtur në ‘San Siro’ Milanin e Gattusos me rezultat 2:0. Mandzukiç dhe Ronaldo ishin golashënuesit e kësaj super përballje, përcjell ORAinfo. Tani janë publikuar edhe notat e lojtarëve. Lojtari më i mirë i ndeshjes ishte, Cristiano Ronaldo, që mori notën 8.4. Nga ana tjetër, dështimi i ndeshjes ishte, Gonzalo Higuain, që mori vlerësimin, 4.7, e që e humbi një penallti dhe u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 84’. Ja vlerësimet e lojtarëve:

Read More »

Rrëfehet Ronaldo: Ja çfarë i thashë Higuainit

Juventusi mposhti Milanin me rezultatin 0-2 në takimin e zhvilluar në “San Siro” të vlefshëm për javën e 12-të të Serisë A. Golat e Mandukic dhe Ronaldos i siguruan fitoren e tretë radhazi skuadrës së Allegrit. Në prononcimin pas ndeshjes për “Sky Sport”, Cristiano Ronaldo ka deklaruar se ishte një fitore e vuajtur dhe se të luash në “San Siro” është gjithmonë e vështirë. Nuk ka munguar as komenti për kartonin e kuq të Higuain. “Jam shumë i lumtur, sidomos për skuadrën, sepse të luash në ‘San Siro’ është gjithmonë e vështirë. Të fitosh 2-0 në ‘San Siro’ nuk është e lehtë. Ishte një fitore e rëndësishme, sepse Napoli mposhti Genoan të shtunën dhe ne duhet të ruanim distancën. Tensioni i Higuain? I thashë të qetësohet, pasi po rrezikonte të dënohej për shumë ndeshje. Ai nuk bëri gjë, ai ishte i inatosur se po humbte lojën, kjo është kuptueshme dhe shpresoj të mos e dënojnë për shumë ndeshje”, u shpreh Cristiano Ronaldo.

Read More »

“Serbia dhe Kosova janë “kilometra larg” një marrëveshjeje”

Kosova dhe Serbia nuk janë afër një marrëveshje finale e cila do t’i zgjidhte problemet mes dy shteteve. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, të dielën e ka akuzuar Kosovën se po e “rrezikon bashkëpunimin dhe stabilitetin rajonal”, duke i rritur taksat ndaj mallrave serbe. Një dialog ndërmjet dy ish-armiqve ka ngecur që disa muaj, dhe lëvizja më e fundit e Prishtinës ilustron tensionet e vazhdueshme, dy dekada pas përfundimit të luftës në Kosovë, raporton AFP. Lufta e viteve 1998-99 ndërmjet forcave të Beogradit dhe shqiptarëve pro-pavarësisë i ka marrë jetën më shumë se 13.000 personave, kujton agjencia franceze e lajmeve. Vendimi i Kosovës, i marrë këtë javë, për të rritur për 10 për qind taksën ndaj Serbisë, përbën “shkelje të marrëveshjeve të arritura dhe rrezikon bashkëpunimin dhe stabilitetin rajonal”, citohet të ketë thënë Vuçiq në një komunikatë të lëshuar nga zyra e tij. Komunikata e presidentit serb është lëshuar pas takimit të tij me kancelaren e Gjermanisë, Angela ..

Read More »

Afërdita vesh fustan të shkurt e provokues, ‘shashtris’ dasmorët

Modelja e njohur shqiptare, Afërdita Dreshaj vazhdon të mbetët një ndër femrat më atraktive shqiptare. Ajo tashmë është martuar dhe po e shijon jetën në maksimum me burrin e saj milion nga Çekia, Jakub Kindl, shkruan ORAinfo. Modelja vazhdon të jetë shumë aktive në rrjetet sociale, me postime nga më të ndryshmet. Ajo dhe burri i saj mbrëmë ishin mysafirë në një dasmë tek familja e Afërditës, një dasmë tipike shqiptare, ndërsa ajo u shoqërua nga bashkëshorti i saj. Një fotografi me ndjekësit e saj nga kjo ceremoni ka ndarë vet modelja në llogarinë Instagram, ku të dy duken mjaftë të ëmbël dhe elegant. /ORAinfo/

Read More »

Milan – Juventus, ndeshja përfundon me këtë rezultat

Derbi i javës së 12-të në Serie A, mes Milanit dhe Juventusit i ka takuar ‘Zonjës së Vjetër’. Juventus ka arritur ta mposht Milanin me rezultat 2:0 në ‘San Siro’. Zonja e Vjetër ishte më e mirë dhe kjo ishte një fitore e merituar për kampionat aktualit të Italisë. Ndeshja filloi me një koreografi fantastike të tifozëve të Milanit, Curva Sud, e cila ishte në nder të 50 vjetorit të themelimit të ultrasve kuqezi. Goli i parë në takim erdhi nga Mario Mandzukic në minutën e tetë pas asistimit nga Alex Sandro. Sulmuesi kroat kishte edhe një shans në minutën e 11-të, por nuk e arriti topin me kokë. Në minutën e 41-të Milani kishte rast të barazojë rezultatin, por Gonzalo Higuain dështoi të shënojë nga pika e bardhë. Paulo Dybala në minutën e 57-të ishte afër të shënojë nga gjuajta e lirë, por topi përfundoi afër shtyllës së djathtë dhe jo në rrjetë. Në minutën e 81-të goli i qetësisë u shënua nga Cristiano Ronaldo, i cili nuk gaboi nga afër. Në minutën e 84 me karton të kuq u përjash..

Read More »

Reali tregon dhëmbet me Santiago Solarin

Real Madrid ka shënuar fitorën e radhës në La Liga nën drejtimin e trajnerit argjentinas, Santiago Solari. Skuadra e Realit të Madridit ka arritur të marrë një fitore tepër bindëse 4-2 në transfertë përballë Celta Vigos. Skuadra e Santiago Solarit duket një ekip krejt tjetër nga ai që kishte Lopetegui. Tashmë nën drejtimin e trajnerit argjentinas bëhen 3 fitore radhazi. Ishte Benzema ai që kaloi në avantazh “Los Blancos” në minutën e 23-të. Ndërsa në pjesën e dytë, Reali kalon në avantazh të dyfishtë pas autogolit të Kabral. Vetëm 5 minuta më vonë është Majo që shkurton për vendasit, por Reali vazhdoi dominimin dhe në 9 minutat e fundit të lojës arriti të shënonte edhe dy herë të tjera me Ramos dhe Sebajos. Ndërsa në të 92-të është, Mendez që shënon një gol sa për statistika.

Read More »

Lypsarët po shtohen, disa punojnë për grupe të organizuara

Eshtë shtuar numri i lypësve në Kosovë. Kjo si pasojë e numrit të shtuar të lypsarëve. Këtë e tregojnë edhe statistikat e Policisë së Kosovës. Derisa në vitin 2017 ishin identifikuar 339 raste të lëmoshë-kërkuesve, ky numër është rritur në 442 raste për këtë vit. Kështu, ky problem po del të jetë mjaft shqetësues, edhe përkundër faktit se janë ndërmarrë veprime të ndryshme nga Policia e Kosovës, raporton KTV. Lypsarët, zakonisht, kërkojnë të holla për ushqim, por ankohen se nuk ndihmohen nga askush tjetër përveç qytetarëve. Po lypi unë pare, po lypi Poo, faleminderit po japin A, po marr bukë, me hongër bukë Jooo Jemi nga Shqipëria, s’kemi bukë të hamë Po bëj çare për bukë Jo, jo Jo, kemi ardhë me autobusa vetë Kemi ardhë me autobusa Kam edhe 10 ditë Jo, jo, do iki Do iki, u mërzita Çka do bëj, s’ka punë fare, s’të japin Dyshohet se këta persona, shpeshherë, përfundojnë duke u shfrytëzuar nga grupe të ndryshme përfituese, gjë të cilën e kanë pranuar vetëm prapa kamerave. Edhe pë..

Read More »

Exhe kapet me Sinanin në rrugë, a janë në lidhje dy aktorët?

Alp Navruzdhe Afra Saraçoglu janë dy aktorët që po mbajnë rolet kryesore në serialin më të shikuar aktualisht, “Fazilet hanim ve kizlari”. Dy aktorët janë edhe shumë të pashëm e për këtë edhe shpesh cilësohen si fytyrat më të bukura në ekranin turk, përcjell ORAinfo. Ata në një fotografi janë kapur së bashku por se a ka diçka mes bukuroshes 20 vjeçare dhe dhe aktorit nuk dihet./ORAinfo/

Read More »