Home / BOTA / Dalin detaje të reja pas dorëzimit të Ervin Mataj, ja ku fshihej

Dalin detaje të reja pas dorëzimit të Ervin Mataj, ja ku fshihej

Dalin detaje të reja pas dorëzimit të Ervin Mataj, ja ku fshihej

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Ervin Mata fshihej në Tiranë.

Kanë dalë detaje të reja nga vetdorëzimi në polici i Ervin Matës, një ndër protagonistët e ngjarjes së rëndë të 4 tetorit të vitit të kaluar në Tiranë.

Bëhet e ditur se ai është vetdorëzuar mbremjen e djeshme pas negociatave të bëra me policinë.

Sipas njoftimeve paraprake, që nga mbrëmja e 4 tetorit, Ervin Mata fshihej në Tiranë.

Pikërisht më 4 tetor, pas një sherri të ndodhur në një prej lokaleve në zonën e ish-bllokut, mbeti pa shenja jete Fabiol Gaxhaj, ndërsa u plagosën disa persona.

Në njoftimin e policisë saktësohet se “Ervin Mata është person i dyshuar për kryerjen e veprave penale të “Privim nga jeta në rrethana të cilësuara, e mbetur në tentativë, e kryer në bashkëpunim” dhe “Mbajtje pa leje të armëve dhe municioneve luftarake”, të parashikuara nga nenet 79 dh, 22, 25 dhe 278 të Kodit Penal.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com March 2, 2019 6:42 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=435257
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Dalin detaje të reja pas dorëzimit të Ervin Mataj, ja ku fshihej Dalin detaje të reja pas dorëzimit të Ervin Mataj, ja ku fshihejRating: 4.8