Home / JETA / Për të joshur femra, ekziston një trajtë te meshkujt që është më e mirë se pamja fizike dhe sensi i humorit

Për të joshur femra, ekziston një trajtë te meshkujt që është më e mirë se pamja fizike dhe sensi i humorit

Për të joshur femra, ekziston një trajtë te meshkujt që është më e mirë se pamja fizike dhe sensi i humorit

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Shumica e njerëzve do të mendonin se nëse nuk është pamja fizike ajo që e bën një mashkull tejet joshës, atëherë padyshim se është sensi i humorit.

Por, studimet tregojnë se zemërgjerësia apo altruizmi është një trajtë e meshkujve, pas së cilës femrat joshen tejet shumë kur kërkojnë lidhje serioze, transmeton Telegrafi.

Një studim, i cili ishte publikuar në revistën “Evolutionary Psychology”, u kishte prezantuar 202 femrave meshkuj të ndryshëm për t’i zgjedhur.

Nga meshkujt e prezantuar, femrat i kishin zgjedhur meshkujt joshës dhe egoistë për të bërë seks vetëm një natë.

Megjithatë, femrat që kanë qenë të interesuara për lidhje afatgjate, kanë zgjedhur meshkujt zemërgjerë, pavarësisht se a kanë qenë joshës apo jo.

Sidoqoftë, kjo nuk do të thotë se trajtat tjera nuk kanë rëndësi. Sensi i humorit është po ashtu i rëndësishëm për femrat kur e zgjedhin një mashkull, pasi që femrat e shohin një mashkull të tillë si më inteligjent.

Sensi i humorit është gjithashtu indikator i mirë i aktivitetit seksual. /Telegrafi/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com April 15, 2019 12:29 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=441391
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Për të joshur femra, ekziston një trajtë te meshkujt që është më e mirë se pamja fizike dhe sensi i humorit Për të joshur femra, ekziston një trajtë te meshkujt që është më e mirë se pamja fizike dhe sensi i humoritRating: 4.8