Home / LIFESTYLE / Ushtrime 15-minutëshe për të moshuarit: Mbani forcën në balancë (Video)

Ushtrime 15-minutëshe për të moshuarit: Mbani forcën në balancë (Video)

Ushtrime 15-minutëshe për të moshuarit: Mbani forcën në balancë (Video)

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Duke u plakur, natyrisht e humbim edhe balancën e forcës dhe fleksibilitetin

Po ashtu rritet rreziku nga rënia, gjë që është problem i madh për të moshuarit, transmeton Telegrafi.

Rëniet më të shpeshta mund të çojnë në lëndime serioze, gjë që çon deri aty që personat e moshuar të bëhen të varur nga të tjerët.

Kjo pastaj mund të çojë edhe në depresion. Madje, ndonjëherë, rëniet mund të jenë vdekjeprurëse.

Mu për këtë arsye, është shumë me rëndësi që personat e moshuar të ushtrojnë rregullisht.

Në vazhdim, në video, shikoni si duket programi 15-minutësh i ushtrimit për seniorë.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com March 27, 2019 12:20 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=438678
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Ushtrime 15-minutëshe për të moshuarit: Mbani forcën në balancë (Video) Ushtrime 15-minutëshe për të moshuarit: Mbani forcën në balancë (Video)Rating: 4.8