Home / JETA / Vëmendje: Kështu mund të humbeni peshë

Vëmendje: Kështu mund të humbeni peshë

Vëmendje: Kështu mund të humbeni peshë

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Jeni me mbipeshë, ky supliment mund t’iu ndihmojë me humbjen e peshës.

Suplimentet për humbje peshe mund t’iu ndihmojnë pacientëve mbipeshë në planet e dietës.

Humbja e peshës mund të jetë vendimtare për pacientët që janë mbipeshë, transmeton lajmi.net.

Ndryshimet në stilin e jetesës dhe ndryshimet afatgjata në dietë mund t’i ndihmojnë disa pacientë që të humbin peshë, transmeton lajmi.net.

Marrja e suplimenteve për humbje të peshës mund të jetë në shtytje e madhe për ata që kanë plane për dietë.

Ju mund të rrisni shanset tuaj për të humbur peshë duke marrë suplimente të uthullës së mollës, kanë pohuar shkencëtarët.

Uthulla e mollës mund t’iu ndihmojë të ndjeheni plot më gjatë, gjë që më pas zvogëlon marrjen e kalorive, tha nutricionistja Franziska Spritzler.

Përbërësi i saj aktiv, acidi acetik, është përgjegjës për vetitë e humbjes së peshës, tha ajo.

Ky supliment përmirëson metabolizmin, zvogëlon deponimin e yndyrës, largon oreksin dhe madje djeg dhjam, sipas nutricionistes.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com February 13, 2019 11:11 am ne link https://kosovatoday.com/?p=424023
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Vëmendje: Kështu mund të humbeni peshë Vëmendje: Kështu mund të humbeni peshëRating: 4.8