Home / KOSOVA / 14 vjeçarja bëhet nënë në QKUK, mjekët flasin për gjendjen e saj

14 vjeçarja bëhet nënë në QKUK, mjekët flasin për gjendjen e saj

14 vjeçarja bëhet nënë në QKUK, mjekët flasin për gjendjen e saj

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Një 14 vjeçare nga Fushë Kosova është bërë nënë.

Një vajzë 14 vjeçare sot ka sjellë në jetë foshnjen e saj të parë, në repartin e Gjinekologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK).

Këtë e ka konfirmuar për portalin rtv21. gjinekologu, Naser Berisha. Berisha tha se lindja është kryer sot në orët e hershme të mëngjesit nga ekipi kujdestar.

Ai tha se nëna dhe foshnja janë në gjendje të mirë shëndetësore, ndërsa shtoi se e mitura që solli në jetë fëmijën ka 14 vjet e gjysmë.

Mjeku kujdestar tha për rtv21. se pacientja dhe “burri i saj” janë me vendbanim në Fushë Kosovë.

Reparti i Gjinekologjisë në QKUK e ka raportuar rastin në polici se një paciente e moshës së mitur, e cila i takon komunitetit ashkali pritet të lind fëmijë.

Bëhet e ditur se dy të miturit kanë bashkëjetuar në Fushë Kosovë

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com February 28, 2019 6:21 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=434240
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . 14 vjeçarja bëhet nënë në QKUK, mjekët flasin për gjendjen e saj 14 vjeçarja bëhet nënë në QKUK, mjekët flasin për gjendjen e sajRating: 4.8