Home / KOSOVA / A kishte shqiptarë në mesin e personave që humbën jetën në aksidentin Shkup – Tetovë

A kishte shqiptarë në mesin e personave që humbën jetën në aksidentin Shkup – Tetovë

A kishte shqiptarë në mesin e personave që humbën jetën në aksidentin Shkup – Tetovë

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Aksidenti i rëndë që ndodhi në autostradën Shkup – Tetovë, la pa shenja jete disa persona.

Një autobus është rrokullisur gjatë lëvizjes për shkak të shpërthimit të një gome e cila i ka humbur ekuilibrin.

Deri më tani sipas informatave, numri i personave që humbën jetën ka shkuar në 6, ndërsa 20 të tjerë janë dërguar në spital.

Lajmi.net ka kontaktuar me zëvendësministrin e Punëve të Brendshme të Maqedonisë, Agim Nuhiu për ta pyetur nëse ka ndonjë shqiptar nga personat që humbën jetën dhe të lënduarit në këtë aksident.

“Për momentin nuk dimë për përkatësinë etnike të atyre që humbën jetën dhe të të lënduarve, jemi në terren”, ka thënë shkurt Nuhiu.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com February 13, 2019 8:40 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=424374
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . A kishte shqiptarë në mesin e personave që humbën jetën në aksidentin Shkup – Tetovë A kishte shqiptarë në mesin e personave që humbën jetën në aksidentin Shkup – TetovëRating: 4.8